jueves, 14 de febrero de 2013

Naozaj PSYCH-K funguje?



 Áno.

Mnoho ľudí, ktorí prichádzajú na sedenia sa pýtajú ", funguje to ". To je v poriadku. Hovorím v poriadku , pretože je logické, pre mňa možno preto, že som urobila presne tú  istú otázku na začiatku... ako ľudské bytosti vychované v Europe, máme tendenciu (niekedy prehnanú a vždy zastaralú) uvažovať: hľadáme niekoho alebo niečo, aby nám dokázal veci, aby sme mohli začať veriť, že  existujú ...

Pre mňa, PSYCH-K funguje, a to vždy. A zdôraznil "pre mňa", pretože to je môj pohľad na život a existenciu. Nechcem tým povedať, že to odôvodnuje alebo preukazuje,  že metóda funguje. Ja len chcem, zdieľať svoje myšlienky, pretože verím, že to funguje, na základe mojich vlastných skúseností, ktoré som mal, a na svedectvách mojich klientov  a to sú  moje dôkazy. A ako princíp PONO filozofie HUNA hovorí : "Účinnosť je meradlom pravdy", a to je to isté ako:

Vstrebá, čo je užitočné.
Odmieta to, čo je k ničomu.
Verte len tomu , čo pravdivé  a pre vás.
Ak vám niečo nefungovalo , skúste niečo nové.
 Vždy tam je iný spôsob, ako to urobiť.
(Filozofia Jeet Kune Do - Bruce Lee)

Ako hovorí metóda PSYCH-K  základnou myšlienkou je  " integrovania mozgu " a ponúka hneď niekoľko spôsobov (zmeniť protokoly, ktoré nazývame "balance"), aby sme dosiahli  tento  stav. Po mnoho rokov sa skúmalo rozdelenie mozgových hemisfér, ktoré sú charakteristiky každého z nich, aká informácia je  prenášaná medzi oboma, čo sa stane, keď človek používa len  jednu hemisféru, a  čo sa stane, ak použije  obe súčasne ...  
Zatiaľ , jeden zo záverov tohto výskumu je, že stav "integrovaný mozog" je ideálnym na učenie a zmeny v  podvedomých presvedčení: keď dve hemisféry mozgu sú v súčasnej komunikácii ("integrované"), môžeme pristupovať  k informáciam, ktoré sú v oboch, takže sme maximalizovali svoj ​​potenciál reagovať na všetky naše zdroje  životných skúseností.

Takže,  funguje alebo funguje  PSYCH-K? ... Áno. S psycho-K "balancujeme" ( vyvažujeme) informácie o zmene na podvedomej úrovni mysli. A akonáhle sme zmenili vieru, táto zmena zostane navždy. Iná otázka, a doplnková, je to, ako potom vnímame  zmeny v našej objektívnej realite, tj v našich životoch . Neexistuje žiadna jedinečná alebo správne formula vnímania. My všetci sme (našťastie) iní, tak to dáva zmysel, že zmeny každý prežíva  prostredníctvom rôznych skúseností. Ty a ja si zmeníme presvedčenie  "Ja som štastná " a ako výsledok tejto zmeny vykonanej na podvedomej úrovni, budete cestovať po svete a ja som zistila,čo ma naplña... vidíte? ... Pre každého, podstata veci a  jej význam sa môžu líšiť. Takže určiť a priori, čo sa prejaví v našich životoch v dôsledku tejto zmeny podvedomia by bolo treba použiť predstavivosť ... a  každý z nás použije vlastnú.  Čo je isté, že táto  zmena sa prejaví v našom živote s istotou.

Túžba. Čo naozaj chceme? Odkial všeobecne formulované naše rozkazy, naše túžby?

Ľudia prichádzajú na sedenie a napríklad chcú zmeniť svoj ​​pracovný status . Nemajú prácu v tomto okamihu a (verím), že chcú. A vysvetlujú mi, že sú dlho bez práce, a v skutočnosti, v priebehu týchto mesiacov alebo rokov sa nesmierne tešia zo života, zdieľajú svoj ​​čas so svojou rodinou a priateľmi ... Zrazu, niekto im povie niečo, alebo niečo vidia alebo si myslia  niečo, a tu  v nich vzniká potreba  (skryté túžby) mať prácu ... Čo sa rozhodnú nakoniec meniť? Čo je to, čo naozaj chcú? A to čo je za tým, čo vlastne chcú? ...









miércoles, 13 de febrero de 2013

Z čoho sa viac priberá? Z čokolády alebo zo stresu?

Z čoho sa viac priberá, z čokoládovej tyčinky alebo dobrej porcie nervov a napätia?

Dani je 10 ročný chlapec, ktorého detský lekár definoval ako obézneho, nakoľko má nad referenčné hodnoty na jeho vek. Dani má vzhľad  silného chlapca, so silným a robustným telom. Jeho pohyby sú málo plynulé a mierne, ako by to všetko bol len jeden jediný blok, kompaktný a hustý. Rozrušená matka, mi vysvetľuje, čo ju trápi "Vidieť ho tak nahnevaného a náladového. Často plače pre nič za nič. Nevieme, čo mu viac odoprieť pri jedle. Všetko, čo nám doktor zakázal, sladkosti, džús, a žiadny tuk, už neje . Prečo nechudne? Už nevieme, čo iného robiť ... ".

Elena má 25 rokov  a už rok priberá na váhe, a nie je schopná schudnúť so žiadnou z mnohých diét. Lekár vykonal testy a krvné testy, aby sa uistil, že nie je porucha v jej metabolizme alebo v štítnej žľaze, ale všetky výsledky boli normálne. Fyzicky Elena nemá problém ,ktorý by vysvetlil  toto zvýšenie telesnej hmotnosti, a tak lekár odporučil návštevu odbornika na výživu. "Špecialista povedal, že to môže byť stres, neviem  aký hormón, ktorý aj keď nejem viac, ako je potrebné,  priberám. Nič nechápem. Odporučil mi, aby som navštívila psychológa, a tak som prišla, pretože ja už neviem čo mám robiť a ako schudnúť, "povedala mi Elena.

Čo majú spoločné Dani a Elena? Je možné priberať so stresu aj keď nejeme viac, ako je nutné?

Telo produkuje veľké množstvo látok, ktoré pomáhajú správnej prevádzke. Jedným z nich je hormón zvaný kortizol, ktorý za normálnych podmienok má protizápalové a hypoalergénne vlastnosti (pomáha predchádzať alergickým reakciám), ale keď sme vystavený stresu a napätiu, ten mení jeho výrobu a sa spustí  porušenie rovnováhy nášho metabolizmu / látkovej výmeny.

Keď naše zmysly (sluch, zrak, dotyk ...) vnímajú nebezpečnú situáciu, vonkajšiu (z nášho okolia, ako je napríklad blížiace sa auto v plnej rýchlosti) alebo vnútornú (hnev alebo smútok,ktorý cítime, keď sme sa mali stretnúť s priateľom v reštaurácii a nechá nás tak bez varovania alebo neberie nám telefón), vznikne rad poplachových mechanizmov, ktoré sa snažía zabezpečiť naše prežitie. Pripravuje nás konať, utiecť alebo  útočiť, a taktiež brániť sa a chrániť sa. A nebezpečenstvo,  je jedno, či  pochádza z vozidla, ktoré nás môže zabiť alebo pocitu a  emócie príliš intenzívneho pre telo ,obe sú  rovnako dôležité a pred nimi telo pôsobí rovnakým spôsobom: použitím všetkych svojich zdrojov, aby nás chránili.

Jedným z týchto zdrojov je dať rozkaz  nadobličkám (ktoré sa nachádzajú tesne nad obličkami) aby výrobili kortizol. Tento hormón dá pokyn pečeni k uvoľneniu glukózy do krvi, čo je to, čo  použijú bunky nášho tela ako potraviny a energiu, aby mohli konať (ako napríklad v prípade potreby bežať a utiecť).

Čo sa stane, keď nebezpečenstvo príde z nášho vnútra, z pocitu alebo emócie, ktoré generuje poplach, napríklad stres? No, že táto  glukóza sa nespotrebováva (pretože sa fyzicky nepáli) a telo ju ukladá ako tuk, tak aby ho mohol použiť neskôr. A tak, keď sme pod neustálym stresom (situácie, ktoré preživame v práci, so svojím partnerom alebo rodinou) telo neustále produkuje nadmerné kortizolu a glukózu , a tá je uložená ako tuk, a nie je spotrebovaná, je uložená v tele a dáva nám objem: v podobe tuku.

A pýtate sa, čo  môžeme  proti tomu robiť? Čo môžeme robiť, keď sme neustále v stresovej situácií , veľkom napätí a nervov?


- Prvým krokom je byť si vedomý situácie a problému, ktorý sa vytvoril.
- A potom nájsť potrebné zdroje (sami alebo s pomocou odborníka) aby sme našli zdroj tohto nepohodlia a stresu, a ciesty k náprave .( masáž, šport, PSYCH-K® atď.)

Nesmieme zabúdať, že nie je to isté mať zlý deň v práci a byť únavený (v tomto prípade sa môže značne pomôcť trochou cvičenia na konci dňa,  relaxáciou , podaním pomocnej ruky pečeni, aby sa odstránila rýchlejšíe vysoká hladina kortizolu a glukózy, a iných látkok,po dlhom a únavnom dni),ako žiť trvalo v stresujúcej situácii v práci, pretože šéf nás neocenuje a nami neustále pohŕda.

Vidíme teda, ako žijeme a ako sa cítime, a ako naše emócie a pocity ovplyvňujú telo fyzicky. A ak v týchto situáciách  vieme zvážiť, čo sa s nami deje, tak vieme zlepšiť našu fyzickú a ešte viac emocionálnu stránku, zdravie, bohatstvo a šťastie.




.

domingo, 10 de febrero de 2013

PSYCH-K ® a choroby

Aký je vzťah je medzi našimi podvedomými presvedčeniami a chorobami, ktorými trpíme? Ako nám môže pomôcť PSYCH-K ®? Tu sú niektoré otázky, ktoré sa ma pýta väčšina z mojich pacientov. Rada vám odpoviem v tomto článku!

V zásade existujú len dva spôsoby, ako môžu byť inštalované v našom podvedomí presvedčenia o zdraví:

Prvá z nich sa týka našich vlastných skúseností. Napríklad, keď sme boli malé deti, ktoré boli  veľmi chránené , a zvyčajne sme dostávali správy o našej krehkosti, sme ich registrovali v našom podvedomí  a začneme si uvedomovať, že naše telo je slabé a má tendenciu byť choré.

Alebo, napríklad, keď sme mali kontakt s chorobami blízkeho príbuzného, toto sa stalo modelom pre nás a  vzor, ktorý budeme nasledovať. Takže sme vytvorili prítomnú realitu, v ktorej choroba, lieky, bolesť, atď. sú jej súčasťou.

Druhý spôsob sa týka kolektívneho nevedomia. V kolektívnom nevedomí sú inštalované presvedčenia o chorobe: "chrípka sa opakujú každý rok počas zimných mesiacov." "Komáre štípu tých, ktorí majú sladkú krv." "Plodnosť klesá po dosiahnutí veku 40 rokov." "Keď ste starší stratíte pamäť." Tieto a mnoho ďalších, vztahujucich sa na ochorenia,ktoré neustále počúvame, čítame v novinách alebo si ich rozprávame navzájom. A tak ich berieme ako samozrejmosť, a stáva sa to súčasťou našej reality.

Ako nám môžeme pomôcť PSYCH-K ®?

Ak sme oslabený, v prípade, že choroba je už inštalovaná v našom živote ... Ako nám môžeme pomôcť PSYCH-K ®?

PSYCH-K ® pracuje na zmene nevedomého presvedčenia, ktoré je  nainštalované v našom mozgu. Na jednom posedení PSYCH-K ® môžeme rozpoznať,ktoré sú to presvedčenia  a transformovať ich. Kroky, ktoré sa nasledujú v priebehu sedenia sú:

1. Stanoví sa, aký je vzťah pacienta s ochorením. Na papier, pacient napíše všetko, čo si  myslí, že sa vzťahuje k tejto téme. Niektoré z viet, ktoré sú zvyčajne prítomné : " ľahko ochorievam," "Som chorý človek" "Vždy som cítil bolesť," "musím brať lieky aby som mal dobrý pocit". Tu sú niektoré z  presvedčení.
2. Hľadá sa najvýraznejšia veta,, ktorá najviac znie pacientovi, a zmeníme toto presvečenie. Napríklad:  "Ja som chorý človek" je transformovaná na  ". Som človek s dobrým zdravím".
3. Skontaktujeme sa  s pacientovým podvedomím prostredníctvom svalového testu a otestujeme nové presvedčenie, ako napríklad naše vzorové presvedčenie"Som človek s dobrým zdravím".
4. Ak test dáva slabú odozvu, znamená to, že pacient sa nedomnieva, že táto veta je pravdivá, a vtedy použijeme metódu PSYCH-K ®, ktorá zodpovedá nainštalovaniu  nového presvedčenia do vašho podvedomia.
5. Akonáhle znovu testujeme presvedčenie,  vzor " som človek s dobrým zdravím.",  zvyčajne vedie k silnej reakcii, čo znamená, že pacientové podvedomie už zaregistrovalo nové presvedčenie.

K dispozícii je tiež možnosť  Psych-K ® pracovať priamo na tom, aký je vzťah pacienta s ochorením, ale na vyváženie sa vyžadujú traja ľudia , facilitátor PSYCH-K ®, jeden aby predstavoval pacienta a ďalší aby  reprezentoval pojem "choroba."

Vďaka PSYCH-K ®, môžeme zlepšiť vzťah, ktorý máme s touto chorobou a zlepšiť zdravie.